fbpx

AKIL ZEKA OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİ

AKIL ZEKA OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİ

AKIL – ZEKA OYUNLARI EĞİTMENLİĞİ

 

 • RESMİ ÜNİVERSİTE onaylı eğitim
 • Tüm kamu ve özel kurumlarda geçerli sertifika, uzaktan eğitim imkanı ile..
  MEB’de ve halk eğitimlerde egzersiz açabilir, özel okul ve eğitim merkezlerinde akıl zeka oyunları atölyesi açabilir, akıl zeka oyunları seçmeli dersine girebilirsiniz, ayrıca anaokulları, devlet okulları veya halk eğitim merkezlerinde yetişkinlere ve çocuklara akıl zeka oyunları eğitimleri verebilirsiniz.

 Belgelerimiz kesinlikle herhangi bir vakıf ya da dernek onaylı belgeler değildir, e devletinizde ve üniversite EBS sisteminde görüntüleyebileceğiniz tamamen resmi belgelendirme yapmaktayız. Sadece uzaktan eğitimin yeterli olmadığı gerçeğinden yola çıkarak uygulamalı eğitimleri önemseyerek sizlere hizmet vermekteyiz, başka kurumlarla kıyaslama yapmayınız.
EĞİTİM SONU ELDE EDECEĞİNİZ BELGELER:
1) ZEKA OYUNLARI ÖĞRETİCİLİĞİ (44 SAATLİK ÜNİVERSİTE ONAYLI )
DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN FORM DOLDURUNUZ, EĞİTİM DANIŞMANLARIMIZ EN KISA SÜREDE SİZLERE ULAŞIP BİLGİLENDİRME YAPMAKTADIRLAR.

 

[ninja_form id=’66’]

 

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitiminin Amacı ve İçeriği:
Zeka oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan akıl ve zeka oyunları eğitimi dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir.

Zeka oyunları eğitici eğitimini ömür boyu eğitim merkezinden online yada örgün olarak alma imkanına sahipsiniz. Akıl ve zeka oyunları eğitimini devlet üniversitesi onaylı olarak internetin olduğu her yerden alabilirsiniz.

Akıl ve zeka oyunları eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra 160 saatlik “ akıl ve zeka oyunları sertifikasına “ sahip olabilirsiniz.
Akıl ve zeka oyunları eğitici eğitimi içeriğinde;
• Akıl oyunları,
• İşlem oyunları,
• Strateji oyunları,
• Su doku ve turevleri,
• Karma akıl ve zeka oyunları,
• Sözcük ve mantık oyunları,
• Mekanık oyunlar ana başlıkları altında 70 yakın akıl ve zeka oyunu öğreneksiniz.

EĞİTİMİN KAZANIMLARI NELERDİR?

• Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
• İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
• 6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
• Akıl- Zeka Oyunları Kulübü Kurabilirsiniz.
• Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
• Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda akıl ve zeka oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.
• Kendinize ait akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz.
• Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursu açabilirsiniz.

Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir.

Bu nedenle akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi yada akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.
Eğitimlerde zeka ve akıl oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.

Akıl ve zeka oyunları eğitimi okullarda egzersiz olarak nasıl açılır?

MEB’de egzersiz açabilmek için ilçenizin yada ilinizin Milli eğitim Müdürlüğünce yapılacak duyurularının dikkatlice takip ediniz.Direk egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin insiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilirsiniz. Örneğin akıl zeka oyunları, hızlı okuma kursu, diksiyon kursu gibi.

Akıl ve Zeka Oyunları dersinin uzun vadede çocukların diğer derslerine de olumlu manada ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz. Akıl ve zeka oyunları dersi iyi planlandığı ve okullarımızda sağlıklı şekilde işlenebildiği takdirde bu akıl ve zeka oyunları dersi sayesinde öğrencilerimizin, bilgisayar ve televizyon bağımlılığı probleminin de azalacağına gönülden inanıyoruz.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası ile Meb’de Egzersiz Açılabilir mi?
Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca açılan sertifika programlarına katılan Zeka oyunları eğitici eğitimi belgesine sahip öğretmenler, egzersiz açabilirler.

Kimlerin egzersiz yapacağı kim tarafından belirlenir?
Okullarda kimlerin egzersiz yapacağı şube öğretmenler kurulu tarafından belirlenir.
Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası ile Haftada kaç saat egzersiz yapılabilir?
Haftada 3 gün 2 şer saat yada haftada 2 gün 3 er saat egzersiz açılabilir. (Ders dışı eğitim faaliyeti kapsamında öğretmene haftalık maksimum 6 saat ücret ödenir.)

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği eğitiminin süresi ve şekli:

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenliği Eğitimi sertifika programı  internet ortamında uzaktan eğitim imkânıyla verilmektedir. Eğitime ait video ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, kursiyerler 7/24 istedikleri zaman sisteme girebilir ve istedikleri kadar izleyebilirler.

Ödeme seçenekleri:
1.Eğitimlerimizi %100 güvenli ödeme altyapımız üzerinden gerçekleştirebilirisiniz?
2.Havale, EFT ya da bankamatikten ödeme yapablirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • necip cevap

  halk eğitim merkezlerinde eğitim verebilir miyiz? halk eğitimin kendi modüllerinde öğretmen yetiştirme bakanlığından alınan sertifikalar ile kurs açılabilir deniyor .Acaba verdiğiniz eğitici eğitimi sertifikaları bu bakanlıktan çıkan mı yok değil mi teşekkürler..

  14 Kasım 2019 , 17:44
  • Akademi cevap

   Sitemizde yer alan formu doldurursanız eğitim koordinatörlerimiz sizi arayarak gerekli bilgilendirmeyi sağlayacaklardır.

   16 Kasım 2019 , 12:49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yardımcı Olmamı İster misin?