fbpx

Holistik Şifa Eğitim Paketi

Holistik Şifa Eğitim Paketi

RESMİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI

ULUSLARARASI 196 ÜLKEDE GEÇERLİ

TÜM RESMİ VE ÖZEL SEKTÖRLERDE GEÇERLİ

M.E.B ONAYLI KURUMDAN SERTİFİKA İMKANI

Kariyeriniz İçin Dev Bir Adıma Hazır Mısınız?

Diploma Değerinde Sertifikalı Eğitim Etkinliği

*Devlet Üniversitesi, MEB, MYK, IAF onaylı eğitim sertifikaları, Bologna Onaylı Dünya’nın 196 ülkesinde geçerli Türkiye’de tek uluslararası diploma değerinde sertifikalar!

*İŞ VE MESLEK SAHİBİ YAPAN SERTİFİKALI EĞİTİMLERLE KARİYERİNİZE VE İŞ HAYATINIZA YÖN VEREREK 1 ADIM ÖNDE OLUN!

Artık Tüm Kamu kurumları, Özel Sektör Mülakatlarda Diploma yerine Kendinizi Nasıl geliştirdiğinize bakmakta !BU EĞİTİM PROJESİNE DESTEK VEREN KURUMLAR

Resmi Devlet Üniversitesi uzaktan Eğitim birimleri

MEB Uzaktan Eğitim Kuruluşları

Balkan Üniversiteleri Birliği BOLOGNA Onaylı

WAS Dünya Akredite Merkezi

EUACC Avrupa Birliği Akredite Merkezi

Türkiye Disleksi Eğitim ve Araştırma Vakfı

Eğitim Konfederasyonu

KAYIT OLMAK İÇİN:

PANDEMİ SÜRECİ İÇİN GEÇERLİ OLAN BU PAKET FİYATI TOPLAM SADECE 500 TL

✅Mesleki Kariyerini yükseltmek ve işe alımlarda bir adım önde olmak senin elinde.

✳DİKKAT Bu Eğitimde verilecek olan Sertifikalar Tüm Resmi ve Özel Sektörde Geçerli EĞİTİM SERTİFİKALARIDIR. (Katılım belgesi DEĞİLDİR)

‘’Devlet Üniversitesi’’ (SEM) ve ‘’ Milli Eğitim Bakanlığı ‘’ Onaylı Kurumlardan 196 ülkede uluslararası geçerliliğe sahip 18 Mesleki ve Kişisel Gelişim SERTİFİKALI eğitim;

Hem de size bu Eğitimleri; “Dünya Motivasyon Şampiyonu” “Hocaların Hocası” unvanı ile, 7 milyon dan fazla katılımcıya seminer vermiş, ⚜PROF. DR. ALİ İLSEVEN’NİN EKİBİ SUNACAKTIR.

.
ALACAĞINIZ EĞİTİMLER
+Nefes Terapisi
+Holistik Şifa
+Bioenerji
+Regresyon
+Eğiticinin Eğitimi
DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN:
[ninja_form id=”150″]

*Yukarıda başvurusunu yapmış olduğum ürünü almayı taahhüt ediyorum. Aksi bir durumda tüm sorumluluğu kabul ediyorum.

Nefes terapisi, bir tedavi yöntemidir. Doğru nefes almaya ve insan sağlığına, nefes almayı merkeze alarak odaklanmış bir tedavi yöntemidir. Nefes terapileri genelde bir başka nefes egresizi çeşidiyle beraber yapılır: yoga gibi, T’ai Chi Chu’an gibi. Nefes çalışma türleri vardır. Örneğin, Holotropik nefes çalışmasında hızlı ve derin nefesler eşliğinde sesler çıkarılır, bu psikedelik durumu (bilinci açığa çıkarma) ortaya çıkarmak için yapılır. Dairesel veya bilinçli nefes çalışması ise yeniden doğuşla özdeştiriler. Yatar konumda kişi derin ve sürekli, döngüsel nefesler alıp vererek, doğal nefesler alarak fiziksel ve ruhsal yapısını dengeler.

Doğru nefes alıp vermek stresi azaltır, odak ve dikkati düzenler, canlılık ve enerji verir. Kişi kendini daha dinç, daha rahat ve daha sağlıklı hisseder. Romatois artrit, astım, tansiyon, baş ağrıları gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır.  Kalp problemi risklerini azalttığı gibi kişide sinir, öfke, düşmanlık gibi duyguları azaltır.

Uzmanları olmadan bu terapinin kendi başına bilinçsizce yapılması sakıncalıdır. Özellikle astım gibi nefes hastalıkları yaşayan kişilerin, uzman kontrolünde doğru nefes çalışmaları yapması gerekmektedir.

Holistik Düşünce; evrende ki her şeyin aynı bütünün parçaları olduklarını, birbirlerinden haberdar olarak tek bir sistem şeklinde hareket ettiklerini ve birbirleriyle ilişki, iletişim ve etkileşim içinde bulunduklarını ortaya koyar.
Var olan her birim, diğerlerini etkileme, değiştirme ve yönlendirme özelliğine sahiptir. Bu nedenle de, en küçük bir birim bile gereklidir, önemlidir ve değerlidir.Kaliteli düşünceler üretebilmek için; fiziksel, zihinsel ve ruhsal açılardan sağlıklı olmak gerekir.

Holistik tıbbın çalışma biçimi hastalığı önlemeye ve sağlığı korumaya yöneliktir; sağlığı hem fiziksel hem ruhsal hem de zihinsel olarak bedenler sisteminin dengede oluşu olarak görür. Sağlığın tüm bu yanları birbiriyle ilişkilidir. Holistik kelimesi köken olarak holizm’den gelir ve bu da bütünsellik halini ifade eder. Her ahenksizlik bedene yönelik bir baskıdır ve bu da muhtemelen bir hastalığa yol açacaktır. Dolayısıyla hastalıkla mücadele etmek için bedenin mekanizmalarını destekleyecek bir dizi terapiden geçmeniz gereklidir.

Holistik sağlık modeli 4 temel ilkeyi baz alır:

  1. Her hastalığın ya da sağlık sorununun mutlaka duygusal ya da zihinsel bir nedeni vardır. Hiçbir hastalık, altında psikosomatik bir neden olmadan ortaya çıkmaz.
  2. İnsanlar aklın, bedenin ve ruhun dairesel etkileşimi altındadırlar. Bu 3 öğe, kişinin sağlık durumunu etkiler.
  3. Hastalıklar kişinin uyum eksikliğinden, adaptasyon sorunundan kaynaklanmaktadır. Kişinin sosyal, davranışsal, psikolojik ve fiziksel dengesinde çeşitli bozukluklara yol açmaktadır.
  4. Hastalık, kişinin kendisini geliştirmesi, sorunlu alanlarını görmesi, bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal olarak kendisini yenilemesi, şifalandırması için bir şans veya fırsattır.

Bioenerji Yaşam Enerjisi olarak da adlandırılır. Bilimsel olarak saptanbilir ve özel ölçüm cihazlarıyla yaşam enerjisi ölçülebilir. Kirlian fotoğrafçılık olarak bilinen bioenerji terapisi,  bedene bioenerjik frekansların gönderilmesi sayesinde bedenin dengesini bulmasına ve sorunları aşmasına yardımcı olmasını sağlar.

Bioenerji pozitif yönde bir şifa enerjisidir, mana olarak da evrensel yaşam enerjisini içinde barındırmaktadır. İnsanlarda, hayvanlarda ve canlı cansız tüm her şeyde mevcuttur. Evrenden aldığımız ve içselleştirdiğimiz bu pozitif enerjiye bizler bioenerji diyoruz. Bu enerji ile şifa konusu ise avuç içi-parmaklarda bulunan enerji çakralarının doğru kullanılması metodu ile şifa verilecek kişinin enerji merkezlerine (çakralarına) ve titreşimsel bozukluğu olan enerji bedenine aktarımı sağlanarak uygulanan bir tekniğe verilen isimdir aslında.

Bioenerji hastalıkları tedavi etmez, hastalıkları insanların vücudu tedavi eder. Yedikleri, içtikleri, düşündükleri, bulundukları ortam, yaşadıkları, geçmişi… Bunların hepsi birer etkendir bu süreçte. Bioenerji vücuda “iyileş” der. Bizim yaptığımız kişide bulunan enerji eksikliklerini tamamlamak ve iyileşmemekte inatçı olan vücudu iyileşme yoluna çevirmek. Şifa enerjisi ile de tamamlayıcı bir şekilde vücudun enerji kanallarını, enerji merkezlerini doldurmak ve iyileşme süreci bitene kadar destek olmak. Bunun bir süreç olduğu unutulmamalıdır.

Regresyon, geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz birikintileri hipnoz aracılığıyla şifalandırma yöntemidir.  Regresyon sırasında bilinçaltımızda yer etmiş birçok korkumuz bilince yükselir ve böylelikle farkındalıkla birlikte şifalanma gerçekleşir. Regresyon terapisi aynı zamanda Geçmiş yaşam terapisi yaş gerileme terapisi diyebiliriz. Hipnoterapi, Emdr terapisi, aktarım, karşı aktarım, bilinçaltına inme, serbest çağrışım gibi teknikleri kullanarak kişinin geçmiş yaşantısı, travmaları, çatışmaları, hatırlamadığı bilinçaltı anıları yeniden işleyerek; ilişki sorunları, ani öfke patlamaları, korkuları, kaygı ve takıntıları yeniden yapılandırma sürecidir.

Aslında tüm geçmişin yüklerinden kurtulmanızı sağlar. Çünkü şuan ki psikolojik sorunların kökeninde geçmiş yaşadığımız olumsuz anı ve travmalar, çözümleyemediğimiz çatışmalar yer almaktadır. Bu çatışmaların bazılarını hatırlarız, bazılarını ise bilinçaltında kalır ve hatırlamayız. Anlamsız öfkeler, ani patlamalar vb. Yani siz geçmişin yüklerinden kurtulmadığınız sürece üstünüzde bir yük olarak kalır ve şu anki ilişkilerinizi etkiler. Mesela tacize uğradıysanız geçmişte; kimseye kolaylıkla hayır diyemezsiniz, cinsel açıdan sorunlar yaşarsınız, eşinizle ilişkiniz kötü gider. Çünkü taciz travması 5 yaşında olmuştur ama çözümlenmediği için tüm hayatımızın bir parçası olarak bize zarar vermiştir. Regresyon terapisi ne işe yarar dediğimiz noktada taciz anısı regresyon terapisi ile çalışılır ve şu anı etkilemesinden tamamen yapılandırarak yeni bir hayat kurulur. Yani geçmiş yaşamları düzeltme çalışması yapılır.

Eğiticinin Eğitimi, yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı bir eğitici olarak yeni fırsatlar kazanmak isteyenler için önemli bir programdır.

Eğiticinin Eğitimi, eğiticilerin öğrencilerine bilgilerin kalıcı olması için nasıl aktarılacağını ve bunun için ‘eğitmenin’ gerekli olan teknikleri nasıl kullanacağını öğreten bir eğitim programıdır. Eğitimcilerin eğitilmesi için hazırlanmış olan  bu program; eğitimin temel kavramları, ilkeleri ile grup ve bire bir öğretim yöntemlerinin öğretilmesi suretiyle eğitimcilik becerilerinin kazandırılması, yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerini geliştirecek iyi bir fırsattır. Alınan eğitim sonrasında eğitimcilerin ufku daha genişler ve onlara yeni kapılar açılır.

Tüm Türkiye’den Uzaktan Eğitim yöntemiyle evinizden çıkmadan Eğiticinin Eğitiminin inceliklerini öğrenebilir, kurs, yol ve yemek masraflarına girmeden sertifika sahibi olabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Yardımcı Olmamı İster misin?