fbpx

ROBOTİK PAKETİ

ROBOTİK PAKETİ

Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığı okullarda robotik ve kodlama derslerini müfredata koyma çalışmaları yapıyor.

Robotik Kodlama Nedir?

Robotik kodlama; makinelerin ya da sistemlerin yazılımla birleştirilerek akıllı hale getirilmesi işlemidir. Örnek verecek olursak: İnsansız araçlar ya da akıllı ev sistemleri robotik ürünler ya da hizmetlerdir. Mekanik, elektronik ve yazılım birleştiğinde Robotik Sistemleri oluştururlar.


Oyuncak robotlar çocuklar için pedagojik açıdan çok önemli.

Cep telefonları, tabletler, mobilyalara monte edilmiş dokunmatik ekranlar, kendi kendine çalışabilen elektrikli süpürge ve benzeri ev eşyaları. Çocuklar artık bu eşyaların olduğu evlerde büyüyor.

Bilgisayar kontrollü akıllı cihazlar, hayatımızın her alanında!

Yaşantımızın bir parçası durumunda. Sadece çocuklarımız değil, insanların çoğu bu cihazlara bağımlı olmaya başladılar. Onlarsız bir hayat olmayacağı için kullandığımız bu cihazları kendi kontrolümüz altında tutmalıyız. Bu cihazları sadece kullanmak değil, onları istediğimiz şekilde yönlendirebilmek ve bu akıllı dediğimiz cihazları kendi işlerimizi kolaylaştırmak için daha bilinçli şekilde kullanmalıyız.


👇👇👇👇

Türkiye’de Millî Eğitim Bakanlığı okullarda robotik ve kodlama derslerini müfredata koyma çalışmaları yapıyor.

Birçok özel okul da robotik ve bilgisayar kodlama derslerini kendi ders programlarında öğrencilerine sunmaya başladılar. Robotik uygulamalar donanımsal ekipmanlar gerektirdiği için pahalı bir yatırım gerektiriyor. Bu nedenle her özel okul kodlama dersi verse de gerçek anlamda robotik uygulama dersleri yapamıyor veya kısıtlı şekilde yaparak öğrencilerine sunma gayreti içindeler. Eğitim verdiğim kuruluşlarda öğrencilerin robotik uygulamalarını ve kodlama derslerini zevkle eğlenerek öğrendiklerini gözlemlemekteyim. Öğrenciler, bu teknolojik eğitimi okul dışında destek eğitim veren özel robotik uygulama ve kodlama kurslarında da öğrenebilirler.

RESMİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ ONAYLI

ULUSLARARASI 196 ÜLKEDE GEÇERLİ

TÜM RESMİ VE ÖZEL SEKTÖRLERDE GEÇERLİ

M.E.B ONAYLI KURUMDAN SERTİFİKA İMKANI

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Open chat
Yardımcı Olmamı İster misin?
WhatsApp Hattından Bilgi Al